ZVĚTŠENÍ RTŮ VLASTNÍM TUKEM

Rty v procesu stárnutí ztrácejí na objemu a přitažlivosti. Tomu se dá zabránit různými výplněmi, nicméně k přirozeným výplním patří zvětšení rtů vlastním tukem, který se může stát skvělou a trvalou volbou. Při zákroku dochází k přenosu vlastního tuku z oblasti, kde se vyskytuje větší vrstva podkožního tuku, nejčastěji z břicha, do horního a dolního rtu. Tuk se nasaje do injekčních stříkaček, poté se zpracuje a přenese pomocí tenkých kanyl skoro bez jizev. Alternativou může být také zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou.

zvětšení rtů
zvětšení rtů

Jak zákrok probíhá a jak dlouho trvá?

Zákrok se provádí v lokální anestezii. Nejméně týden se vstřebávají otoky a modřiny. Z původního aplikovaného objemu tuku zůstává nejméně 70 %.
Po půl roce lze ještě jednou zvětšit objem rtů přenosem tuku.

Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Po zákroku bývají rty mírně nateklé a zarudlé. Je tudíž nutné ret nejméně po 24 hodin chladit aby se otok zmenšil.  Týden po zákroku je vhodné jíst měkkou stravu.

rekonvalescence

Kdy nelze provést zákrok?

Na zákrok není vhodné jít pokud máte opar, afty, prasklý koutek či jinou ústní infekci. Co se týče jiných virových infekcí, je nutné o nich informovat lékaře.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Tam, kde už nepomáhá k vypnutí mimických vrásek botuloxin, či zvětšení rtů si estetická medicína vypomáhá injekčními dočasnými. Ty se rozdělují podle typu účinné látky na skupinu kolagenů (např. Zyderm), sloučeniny kyseliny hyaluronové (např. Restylane, Juvederm) , hydroxyapatity (např. Radiesse) a sloučeniny polylaktidu (např. Sculptra). A nově trvalý preparát Meta Crill. Každá skupina má svoje vlastnosti, pro kterou jsou používány. Cena aplikace výplňových preparátů se pohybuje dle množství potřebného k výkonu.

zvětšení rtů