ZVĚTŠENÍ PRSOU VLASTNÍM TUKEM

Zvětšení prsou vlastním tukem pomocí Body Jet umožňuje moderní techniku odběru tuku. Jedná se o jednu z nejmodernějších a nejšetrnějších liposukčních technik.

Podstata Body Jet liposukce spočívá v rozbíjení tukové tkáně kanylou s velmi tenkým vodním paprskem a jeho šetrné vymývání z odsávaných oblastí těla ven. Poškozeno je přitom jen minimum tukových buněk. Současně během jedné operace je odebraný tuk vychytán do tzv. lipokolektoru a separátoru. Separátor oddělí zdravé životaschopné a kmenové tukové buňky od buněk poškozených.

Zvětšení prsou vlastním tukem

Kdo je vhodný kandidát na zvětšení prsou vlastním tukem?

Je vhodná pro klientky s menším, málo objemným či lehce pokleslým poprsím. Nejčastěji se tuk používá k doplnění horních kvadrantů prsů, ke zvýraznění dekoltu. Vhodná je také pro ženy, které chtějí vypadat přirozeně a nepřejí si implantáty. Metoda je vhodná pro starší i mladší ženy. Aby bylo možné zvětšit poprsí vlastní tkání, musí mít žena na těle partie s dostatečnou vrstvou podkožního tuku. Žena nesmí být extrémně štíhlá. Je samozřejmě možné před zákrokem přibrat na váze.

Pro zvětšení objemu prsou je zapotřebí podstoupit liposukci nejméně ze dvou až tří jmenovaných oblastí a orientačně mít nejméně tolik kilogramů váhy, jako po odečtění 100 cm skoro stejně na výšku (170cm na 68 až 70 kg a více).

zvětšení prsou
Zvětšení prsou vlastním tukem

Jak zákrok probíhá a jak dlouho trvá?

Výkon se začíná liposukcí přístrojem Body Jet. Část separovaného tuku se aplikuje pod prsní žlázu ke svalu a část do podkožní tukové tkáně prsu.

Aplikaci do prsou během výkonu může klientka sledovat a případně se i vlastním názorem může podílet na korekci tvaru a velikosti prsů. K aplikaci do prsou se používají 1-2 vpichy na každé straně (zevní strana prsu či pod prsem). Po dokončení aplikace tuku jsou drobné vstupy přelepeny steristripy a hydrofobní náplastí. Výkon končíme lehkou bandáží poprsí. 

Operace trvá přibližně 2 – 2,5 hodiny.

Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Naše zdravotní zařízení je klientka schopna opustit do 1 hodiny po výkonu. Doporučujeme si zajistit odvoz. Obvykle definitivního efektu zákroku je dosaženo po 3 měsících.

Hojení probíhá velice rychle. Většina klientek může po zákroku odložit jemné kompresivní prádlo po sedmi dnech. Operační zákrok nezanechává viditelné jizvy ani nejsou známa rizika pooperačních komplikací. Samotný přenos vlastního tuku nevyvolává alergické reakce ani nehrozí přenos infekčního onemocnění, protože dárcem je totožný s příjemcem. Jedná se tedy o autotransplantaci. Co se týče omezení činnosti či sportovních aktivit, tak bývá krátkodobé, dokonce si nevyžaduje ani pracovní neschopnost.

rekonvalescence