SYNDROM KARPÁLNÍHO TUNELU

Karpální tunel je zúžení prostoru v zápěstí, který obsahuje nervy a šlachy vedoucí do ruky. Toto zúžení může způsobit tlak na nervy, což může vést k bolesti, necitlivosti a slabosti v ruce a prstech.

Symptomy karpálního tunelu se obvykle objevují postupně a zahrnují brnění a necitlivost v prstech, zejména v palci, ukazováku, prostředníku a části prsteníku. Může se také objevit bolest, která se může šířit do ramene. Tyto příznaky se obvykle zhoršují v noci a mohou ztížit normální denní činnosti, jako je držení nářadí nebo psaní na klávesnici.

syndrom karpálního tunelu

Kdo je vhodný kandidát na operaci syndromu karpálního tunelu?

Máte bolesti ruky respektive trpíte bolestí ve dlani, nemáte dokonalou hybnost svalů palcové strany a nejdříve v noci a pak i ve dne máte mravenčení ve druhém, třetím a čtvrtém prstu. Prsty vás navíc i pálí. Trochu úlevy vám přinese protřepání prstů, ale bolest se vrací?

liposukce body jet
syndrom karpálního tunelu

Jak zákrok probíhá a jak dlouho trvá?

Naši lékaři provádí klasickou otevřenou operaci v místním znecitlivění. Z podélného řezu (ne více než 2 cm) ve dlani přeruší příčný vaz v zápěstí a dojde tak k uvolnění struktur přítomných v karpálním kanálu, tedy i k uvolnění utiskovaného nervu (nervus medianus). . Operace probíhá ambulantně v lokální anestezii a trvá zhruba 15 až 20 minut. S přípravou a následným odpočinkem na klinice budete do 45 minut odcházet z kliniky do domácí péče. Po deseti až čtrnácti dnech se vyndávají stehy.

Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Po operaci je nejméně měsíc dodržovat klidový režim ruky, ale i pak příliš ruku nezatěžovat. Plná zátěž je možná po 3 měsících.

rekonvalescence

Kdy nelze provést zákrok?

  1. Akutní infekce – Pokud je v oblasti karpálního tunelu akutní infekce, jako je například zánět nebo absces, musí být nejprve léčena tato infekce. Operace by se mohla zhoršit infekci a vést k dalším komplikacím.

  2. Zdravotní problémy – Pokud má pacient vážné zdravotní problémy, jako je například kardiovaskulární onemocnění, nedostatek kyslíku v krvi nebo krvácení, může být operace karpálního tunelu kontraindikována.

  3. Těhotenství – U těhotných žen může být operace karpálního tunelu odložena do doby po porodu, protože se příznaky většinou zlepší po porodu samo o sobě.

  4. Neovlivnitelné faktory – V některých případech může být provedení operace karpálního tunelu nevhodné kvůli neovlivnitelným faktorům, jako je například velká velikost kostí v oblasti karpálního tunelu nebo pokročilý stav onemocnění.

Je nutné podotknout, že je potřeba se řádně informovat při konzultaci

Cena zákroku od

Akční cena 10 000 Kč