TRVALÉ ODSTRANĚNÍ POCENÍ - BODY JET

Mnozí z nás se setkali s metodou jak se zbavit nadměrného pocení v podpaží, na zádech, na dlaních rukou či na ploškách chodidel pomocí aplikací botulotoxinu. Naši lékaři samozřejmě nabízejí tuto metodu, která však účinkuje nejdéle rok a poté se musí zopakovat. Ale na naší klinice doporučujeme metodu pomocí přístroje Body Jet. Naše klinika disponuje specialistou na tento zákrok – odstranění nadměrného pocení v podpaží, kdy je efekt skutečně trvalý.

odstranění pocení v podpaží

OBLASTI ZÁKROKU

Kdo je vhodný kandidát na trvalé odstranění pocení?

Ti, které trápí nadměrné pocení. Lidé s nadměrným pocením se potí i při nízké teplotě a v klidu. Důvodem ale může být i stres či nervozita. Postižení se potí buď po celém těle, nebo jen na určitých místech těla: na čele, ve vlasech, na dlaních rukou, v podpaží nebo na ploskách nohou. 

liposukce body jet
odstranění pocení v podpaží

Jak zákrok probíhá a jak dlouho trvá?

Body Jet je nejefektivnější a jemná metoda výrazného snížení až odstranění stálého nadměrného pocení. Lokální potní žlázy jsou zničeny a odsáty kyretou Body jetu. Ošetření je provedeno v lokální anestézii.

Při výkonu je klientka plně při vědomí a samozřejmě v kontaktu s ošetřujícím personálem. Na začátku zákroku se v podpaží po místním znecitlivění vytvoří velmi drobný řez (3mm), poté se speciální kanylou aplikuje roztok s lokálním anestetikem do podkoží podpaží. Následně kanylou-kyretou je vstřikován znecitlivující roztok a potní žlázky jsou kyretou odstraňovány a spolu s roztokem odsávány do odpadní nádoby přístroje Body Jet. Po skončení výkonu jsou drobné vstupy přelepeny a staženyspeciálními náplastmi – tzv. steristripy (není potřeba šití rány). Operační ranky jsou dále ošetřeny sterilním suchým krytím a lepením.

Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Naše zdravotní zařízení je klientka schopna opustit do hodiny po výkonu. Prakticky se hned může vrátit k běžným denním aktivitám. Následující den je vhodné vyměnit původní sterilní krytí. Rány s ponechanými steristripy je zapotřebí přelepit speciálními hydrofobními náplastmi – Hydrofilm. Vždy před výměnou krytí je vhodné ranky ošetřit dezinfekčním sprejem. Po aplikaci náplastí je již možné se osprchovat, do zahojení ranek je však zakázáno se koupat. V případě potřeby lze vyměnit vrchní hydrofobní náplasti za nové. Steristripy z ran se mohou odstranit až 10. den po zákroku. Pak již není nutné žádné krytí ran a je dovoleno se také i koupat.

K utišení bolesti po zákroku jsou vhodná analgetika (Novalgin, Ibalgin, Panadol apod.). V balíčku pro domácí ošetření je sterilní suché krytí, speciální náplasti po zákroku. Obvykle definitivního efektu zákroku je dosaženo po 6 týdnech.

rekonvalescence