ODSTRANĚNÍ POCENÍ DLANÍ - BODY JET

Odstranění pocení dlaní a chodidel je možné za pomocí botulotoxinu. Naši lékaři samozřejmě nabízejí tuto metodu, která však účinkuje nejdéle rok a poté se musí zopakovat. Ale na naší klinice doporučujeme metodu pomocí přístroje Body Jet. Naše klinika disponuje specialistou na tento zákrok – odstranění nadměrného pocení, kdy je efekt skutečně trvalý.

odstraneni poceni dlani

Kdo je vhodný kandidát na trvalé odstranění pocení?

Ti, které trápí nadměrné pocení. Lidé s nadměrným pocením se potí i při nízké teplotě a v klidu. Důvodem ale může být i stres či nervozita. Postižení se potí buď po celém těle, nebo jen na určitých místech těla: na čele, ve vlasech, na dlaních rukou, v podpaží nebo na ploskách nohou. 

liposukce body jet
odstranění pocení chodidel

Jak zákrok probíhá a jak dlouho trvá?

Body Jet je nejefektivnější a jemná metoda výrazného snížení až odstranění stálého nadměrného pocení. Lokální potní žlázy jsou zničeny a odsáty kyretou Body jetu. Ošetření je provedeno v lokální anestézii.

Po znecitlivění kůže speciálním krémem na dlaních či chodidlech, kde se vyskytují potní žlázy, lékař vpraví malými jehličkami botulotoxin. Jeho účinek, kdy potní žlázy přestanou tvořit nadměrný pot, se dostaví během půl hodiny. I když se tohoto nadměrného pocení rukou nezbavíte, tak alespoň na rok budete v klidu a váš život bude kvalitnější.

Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Naše zdravotní zařízení je klientka schopna opustit do hodiny po výkonu. Prakticky se hned může vrátit k běžným denním aktivitám. Následující den je vhodné vyměnit původní sterilní krytí. Rány s ponechanými steristripy je zapotřebí přelepit speciálními hydrofobními náplastmi – Hydrofilm. Vždy před výměnou krytí je vhodné ranky ošetřit dezinfekčním sprejem. Po aplikaci náplastí je již možné se osprchovat, do zahojení ranek je však zakázáno se koupat. V případě potřeby lze vyměnit vrchní hydrofobní náplasti za nové. Steristripy z ran se mohou odstranit až 10. den po zákroku. Pak již není nutné žádné krytí ran a je dovoleno se také i koupat.

K utišení bolesti po zákroku jsou vhodná analgetika (Novalgin, Ibalgin, Panadol apod.). V balíčku pro domácí ošetření je sterilní suché krytí, speciální náplasti po zákroku. Obvykle definitivního efektu zákroku je dosaženo po 6 týdnech.

rekonvalescence